training
Agentic engineering fundamentals for Project Managers and Business Analysts
Zet Claude praktisch in voor je dagelijkse werk als project manager of business analyst.
Beschrijving
Deze training laat zien hoe je Claude praktisch kunt inzetten binnen projectmanagement en businessanalyse. We werken met een realistische projectomgeving waarin je leert hoe AI kan helpen bij het verwerken van requirements, het opstellen van backlogs, het maken van prototypes en het genereren van projectrapportages.
Onderweg leer je werken met de verschillende manieren om met Claude te werken - Chat, Cowork en Design - en wanneer je welke inzet. Je past Claude aan met Projects en Skills, en koppelt het via MCP-connectors aan de tools die je in de praktijk gebruikt om issues en wiki-pagina's te lezen en te schrijven.
Een centrale use case neemt je mee van ruwe, ongestructureerde input (stakeholder-interview, workshop-aantekeningen, e-mailthread met tegenstrijdige wensen) naar een geschatte backlog die wordt gesynchroniseerd met de tracker, inclusief aangescherpte acceptatiecriteria voor de belangrijkste stories. Vervolgens kalibreer je die schattingen tegen de leverhistorie van je team, zodat story points verankerd zijn in wat vergelijkbaar werk daadwerkelijk kostte in plaats van giswerk. In een tweede use case genereer je een live statusrapportage voor meerdere doelgroepen die live data uit je tracker ophaalt, met een knop om te schakelen tussen een stuurgroep-one-pager, een teamstatusupdate en een stakeholder-mail - zonder opnieuw te prompten. Doordat het artifact live data ophaalt, toont het bij heropenen steeds de actuele stand van de tracker.
De dag sluit af met het toepassen van de patronen op de stacks die je in de praktijk gebruikt (Azure DevOps, JIRA, Confluence) door de MCP-connector te wisselen. De focus ligt op concrete workflows die je nadien direct kunt toepassen.
Leerdoelen
Benodigde voorkennis
- Actieve praktijk als project manager of business analyst
- Bekendheid met backlogs, user stories en sprint-cadans
- Enige ervaring met AI-chattools is handig, maar geen vereiste
Onderwerpen
- Chat, Cowork en Design: wanneer gebruik je wat?
- Werken met Projects en Skills
- MCP en connectors
- Integratie met issue trackers en wiki's
- Backloggeneratie vanuit interviews, notities en e-mails
- Schatting en verfijning van user stories
- Schattingen kalibreren op basis van historische leverdata
- Prototyping met Claude Design
- Statusrapportering op basis van projectdata
- Rapporten voor verschillende stakeholders
- Scheduled tasks en live artifacts
- Toepassing op Azure DevOps, JIRA en Confluence
Planning
Incompany of persoonlijk advies nodig?
Onze opleidingsadviseurs denken graag met je mee om een persoonlijk advies te geven of een incompany training binnen jouw organisatie te vinden.
"Trainer die zijn vak kent!"Marc
-
Hoge waardering
-
Praktijkgerichte trainingen
-
Gecertificeerde trainers
-
Eigen docenten